Nedostatečnost akceptace klaunů

2. listopadu 2016 v 12:00 |  Zápisník cholerika
Impulsem, pro napsání dnešního příspěvku, se stal tento článek.

Popravdě nejde celkem o nic nového. Podobné věci se dějí už dlouho, a pokud se k tomu mohu vyjádřit sám za sebe, za některé fórky se dává rovnou přes držku, a tenhle druh k nim podle mého soudu patří.

Tedy - jak jste již asi zjistili, s černým humorem celkem žádný problém nemám. Jsem však toho názoru, že by to i v tomto případě mělo být v první řadě vtipné, a také že existuje něco jako je vkus. Pokud se baví však pouze jedna ze zúčastněných stran, zatímco druhá má zaděláno na srdeční příhodu, opravdu mi to moc legrační nepřipadá. Nicméně mi článek připomenul něco, co se přihodilo bývalému kolegovi ze skupiny, a je to tedy už nějaký ten rok zpátky. Když na to celé však nahlížím současnou optikou, přijde mi to i po letech jako naprosto validní řešení, jak se s celou situací vypořádat. Je mi občas skoro líto, že se podobné způsoby nepraktikují častěji, protože by to ušetřilo spoustu problémů a času.

Netvrdím, že se jedná o nějaké řešení univerzální, nicméně jako funkční se poměrně osvědčilo.

Už na základce se dozvíte spoustu užitečných přísloví, které zpravidla neberete na zřetel. Pravda, některá jsou poněkud problematická, či zavádějící. Doposud jsem přesvědčený, že vrabec v hrsti je mi stejně k ničemu, jako holub na střeše - a tedy nevidím, nějaký zásadní důvod, proč to preferovat - tedy pokud vrabec není nějaké slangové označení kuše s optikou, kterou se zmíněný holub dá ze střechy sundat. Také již zřejmě přísloví o volání do lesa poněkud pozbylo aktuálnosti, protože si nevybavuji nikoho, kdo by podobné věci někdy praktikoval, a dokonce neznám jediného kováře, který by měl na dvorku koně, který by vykazoval nějaký druh mobilní aktivity, natož bez bot.

S tím hrubým pytlem si zase tak jistý nejsem, protože tohle se dá vzhledem k tomu, kolik je na internetu dostupného porna dá interpretovat všelijak, a i když mne osobně primárně přijde na mysl pytel boxovací, chápu, že zejména mladší ročníky to tímto způsobem postavené mít nemusí.

Každopádně někdy opravdu padne kosa na kámen, a je lhostejné, zda tou kosou myslíte momentálně teplotní podmínky.

Ale k věci.

Celá situace se přihodila jednomu bývalému kolegovi ze skupiny. Pokud se pozastavíte nad slovem "bývalému" vězte, že to nemělo žádnou návaznost na popisované události, prostě se mu přihodilo potomstvo, a tedy to s tímhle případem nijak nesouvisí.

Takže, kolega jednou kráčel na trénink a moc se na něj těšil. Shodou okolností si totiž zakoupil nový, vikingský meč, a už se nemohl dočkat, až ho otestuje na dalších členech skupiny, což jest na nás. Pokud to neznáte, je to taková hodně pádná kolejnice, která při správném použití dokáže srovnat i Robocopa do latě, nebo posloužit na nějaký čas, jako vyspravení pilíře železničního mostu.

Bohužel šel kolem nějaké školy, kde zrovna probíhalo cosi jako poslední zvonění, nebo majáles - popravdě se v tomto druhu studentských oslav neorientuji - nicméně fakt byl ten, že studenti v maskách pobíhali po ulici, kde zastavovali kolemjdoucí, a požadovali po nich nějaké drobné, v čemž jim bylo z valné části vyhovováno.

Problém byl, že tam takto nejspíš pobíhali už od rána, v mezičase se posilňovali vodkou, a tedy míra jejich interpretace toho, co je zábavné se nejspíš poněkud měnila. Asi nejvíce agresivně si počínala skupina studentů, právě přestrojená za vraždící klauny. Měli to docela zmáknuté, od motorové pily, přes bejsbolku, až po velké kuchyňské nože a gumové masky. Takže si vždy vybrali nějaký osamělý cíl - třeba paní na procházce se psem, ke které se tryskem přiřítili, a obklopili ji a požadovali drobné, v rámci posledního zvonění. Osobně si myslím, že je to jistá příprava na možnost, že by se jim podařilo sehnat zaměstnání v Ose, nebo na Ministerstvu pro životní prostředí, aby si vyzkoušeli, jak funguje vybírání výpalného, bez poskytnuté protihodnoty, v praxi.

Každopádně kolega ze skupiny se stal také terčem této skupiny, nicméně je ignoroval a šel si dál po svých. Studenti, zřetelně povzbuzeni alkoholem a nedostatkem zájmu, na jeho osobu prohodili několik nelichotivých hodnocení, a vraceli se vyhlédnout si další oběť. To vše by asi skončilo bez dalšího incidentu, kdyby jeden z klaunů kolegu na závěr nepocákal ještě vodou.

Kamarád šel sveřepě dál, a byl čím dál tím víc naštvaný. Ušel ještě tak třicet kroků, než připitá partička našla další potenciální oběť vydírání, a s hulákání se k ní rozeběhla. To už kolega nevydržel, tasil meč a za řevu "Odiiiin!!!" se vrhnul proti gangu v gumových maskách.

Pokud se proti Vám žene vlasatý a vousatý viking, není to rozhodně něco, co by vás úplně uklidnilo, a když se na Vás žene s mečem v ruce, tak už vůbec ne. Skupinka vraždících klaunů totiž zjistila, že se náhle ocitla na opačném konci potravního řetězce, ti méně opilí zahodili co měli v ruce a práskli do bot, a těm více ovodkovaným stačilo pár švihnutím meče vyrazit to, co měli v rukou - a už se jim také prášilo za patama.

Trochu to připomínalo přímý přenos z Olympijských her, kde se také ozve výstřel, a následně se deset černochů vší silou snaží utéct někam pryč, ale v tomto případě by bylo přirovnání o čertovi, jak mu činit dobře, bylo celkem na místě. Poslednímu studentovi na místě, schoulenému do klubíčka, pod napřaženým mečem vikinga povolil svěrač, což kolega nesl poněkud nelibostí. Vliv ducha Erika Thorvaldssona, ho opustil, když viděl, že se před ním choulí jen zpovykané děcko, schoval meč a odešel. Na trénink dorazil klidný, jen s lehnou pachutí toho, že i musel usušit mikinu.

Poslání z dnešního článku je asi zřejmé.

Asi vážně nepotřebujeme víc policajtů, nebo kamer. To co potřebujeme, je víc vikingů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 2. listopadu 2016 v 12:40 | Reagovat

Ježiši...kolega musel být neskutečný borec :D

2 Crones Crones | 2. listopadu 2016 v 17:27 | Reagovat

Tvrdím již nějaký čas, když jste v nesnázích v centru města, nevolejte "POMOC", nikdo nepřijde, ale vemte něco příhodného do ruky, zařvěte OOODIIIN a z nejbližších hospod se k vám někdo určitě přidá :-D Neradil bych ale dovolávat se jiných božstev, aby vás nachmelení vikingové nepovažovali spíš za nepřítele... 8-)

3 Cholerik Cholerik | 2. listopadu 2016 v 19:39 | Reagovat

[1]:Celkem v pohode manik, ale v tehle situace by se myslim vetsina delesermujicich nejspis zachovala podobne. Ja jsem jen zvedavej, kdy nekdo klauna vyhodnoti jako ohrozeni svoji osoby a odpraskne ho. Spis se divim, ze se to jeste nestalo.

4 Cholerik Cholerik | 2. listopadu 2016 v 19:40 | Reagovat

[2]::-D
Ja jsem slysel ze se ma volat "Hori". Ale pripoustim, ze "ODIN!" je urcite praktictejsi;-)

5 Zdenka_P Zdenka_P | 3. listopadu 2016 v 7:54 | Reagovat

[2]: U nás ve městě máme spíš přebytek black metalistů, asi budu muset volit jiné božstvo.

6 Polgara Polgara | Web | 3. listopadu 2016 v 14:40 | Reagovat

Tak tenhle článek mi zvedl náladu, nevím proč mi to sedí na Kerona :-D

7 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 3. listopadu 2016 v 19:08 | Reagovat

[5]: U nás jen to "black" :-) Zlatý metalisti :-)

8 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 3. listopadu 2016 v 20:20 | Reagovat

[4]: Jo, přesně tak. Hoří je správně. :-)
To se budou lidi bát o ztrátu svých příbytků a přijdou. Na "pomoc" se budou bát tak akorát o svůj krk a nic nepodniknou...

9 Cholerik Cholerik | 4. listopadu 2016 v 9:40 | Reagovat

[8]:Myslim, ze to nebude potreba. Jedno bozstvo sliblo zbavit svet ledovych obru. Jine zase, ze zbavi svet zlych lidi. Nevim jak ty, ale ja tu zadne ledove obry nevidim ...

10 Cholerik Cholerik | 4. listopadu 2016 v 9:42 | Reagovat

[6]::-D
Keron to nebyl, ten ma 40 kilo i s mecem. Ale je fakt, ze poobne instinkty se u sermiru vetsinou pokladaji za prirozene;-)

11 Cholerik Cholerik | 4. listopadu 2016 v 9:45 | Reagovat

[7]:Ja myslim, ze tohle funguje univerzalne - to ze klauni jsou natreni na bilo, je jen shoda okolnosti;-)

12 Cholerik Cholerik | 4. listopadu 2016 v 9:48 | Reagovat

[8]::-D
No, v tomto pripade byla obava o ztratu hrdla opravnena;-) Sice si nemyslim, ze by to zaslo az tak daleko, ale rozhodne mam dojem, ze to bylo pusobive

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama