Akceptace přítomnosti pavouka

11. května 2016 v 12:00 |  Zápisník cholerika
Osobně jsem toho názoru, že si lidé vtipy nevymýšlí. Myslím, že vtipy vymýšlí samotný život, od kterého to ostatní pouze opisují, protože představa, že má někdo podobným způsobem zvrácené myšlení, je poněkud děsivá.

Ale abych byl trochu konkrétnější. Trochu mne na podobné úvahy přivedla příhoda z dnešního rána.

Stojím na zastávce a čekám na tramvaj, když ke mě přistoupil nějaký punker. Od pohledu drsňák, číro, kožená vesta se cvoky, řetězy a mrkváče - prostě ukázkový vzorek. Taky poměrně dost páchnul, což je v těchto případech spíše normou, než nedostatkem. Co mne zaujalo, byla však náušnice ve tvaru tarantule a také motiv pavučiny, nasprejovaný na kožené vestě. Vyndal jsem si tedy sluchátka z uší a vyslechl prosbu o darování nějakých drobných, které pro lepší šanci na akvizici podpořil argumentem, že má hlad a trpí podvýživou. Vzhledem k tomu, že měl pupek větší než já, a z jeho dechu prchalo víc oktanu, než z továrny na Becherovku, mne tím samozřejmě nijak výrazně nezaujal. Co mne však zaujalo, byl pavouk sekáč, který mu poněkud zmateně kráčel po rameni kožené vesty, a očividně moc nevěděl, co tam vlastně úplně přesně dělá.

Jako - vím, že volnomyšlenkáři mají v oblibě mazlíčky. Pravda - jedná se ponejvíce spíše o vši, nebo muňky, ale už jsem viděl krysy, fretky i hady, a v jednom případě dokonce klokana na vodítku - ale že by si někdo podobným způsobem dovedl vycvičit pavouka - to byla poměrně novinka. Tedy jsem odpověděl, že plně respektuji volbu jeho životního přesvědčení, nicméně už jednoho alkoholika v domácnosti živím, (bydlím sám), a tedy neshledávám jediný důvod, proč bych jeho životní styl měl jakýmkoliv způsobem sponzorovat. Dále jsem kývl směrem k jeho rameni a pochválil mu drezůru pavouka, načež poměrně nevrle odvětil, že jako moc vtipný a chystal se zkusit štěstí jinde. Řekl jsem mu tedy, že to myslím vážně, že tohle docela oceňuji, a zda ten sekáč umí i další kousky, jako třeba aportování , nebo tak něco, a že v tom případě bych za vystoupení případně nějakou tu korunu zvážil. Punker na mne koukal dost divně, nicméně podle toho, kam jsem se díval se mu nakonec podařilo dát obě mozkové buňky do zákrytu, a spatřil sekáče na svém rameni.

Něco podobného se v půl desáté ráno rozhodně nevidí každý den. Punker totiž začal ječet fistulí a propukl v divoký pogo tanec, ve snaze ze sebe sekáče setřást, což vzhledem k jeho zjevu a motivech na jeho vestě působilo poněkud zvláštně. Bylo to totiž asi takové, jako kdyby členovi Harley-Davidson klubu doteklo, že za ním sedí sedlová brašna a dostal hysťák z toho, že ať na to dupne sebevíc, ona je tam pořád, pronásleduje ho a jediná šance jak tomu zamezit, je rozstřílet celou motorku rotačním kanónem Vulcan.

Připomnělo mi to totiž historku z předloňska, kdy jsem také řešil něco podobného. Tehdy jsme ještě s Evou spolu bydleli, k čemuž patřily i drobné bonusy v podobě toho, co by trenér basketballu nazval nejspíše něco, jako přiměřená osobní obrana. Takže se jednou stalo, že v momentě, kdy jsme trénovali, přikráčel po stěně ložnice pavouk. Nevím, zda ho vyrušil hluk, otřesy, nebo přišel prostě jenom fandit, nicméně Eva v té chvíli otevřela oči, a já jsem zjistil, že poloha "na Rodeo" rozhodně není něco, co by si někdo vycucal z prstu.

Eva sice arachnofobii nemá, nicméně pavouků se docela štítí, a trpí tímto fenoménem selektivním způsobem. Tedy pokud jsme někde venku, je schopná se vyválet v blátě a prolézt pavučinami, ze kterých by dostal kopřivku i Indiana Jones - a tohle nevadí. Nicméně pavouk v bytě, o velikosti napínáčku u ní vyvolá poměrně silné reakce, což je jen další důkaz toho, jak moc se v ženské logice neorientuji.

V každém případě to mělo za následek fakt, že v příštích dnech vyvíjela Eva zvýšenou luxovací frekvenci, protože na tom, když se na Vás přijde podívat pavouk není zdaleka to nejděsivější, že se objeví, ale spíš ten okamžik, kdy někam zmizí. Eva byla v téhle fázi tradičně tvrdohlavá a protivná, hnětlo jí, že se jí žádného pavouka doposud nepovedlo prohnat vysavačem, a tedy že brebery nereagují požadovaným způsobem. Zašlo to dokonce tak daleko, že mi bylo oznámeno, ať s tím koukám něco udělat, že zůstane buď Eva nebo pavouk, a že do té doby si o nějakém sportovním vyžití mohu nechat tak maximálně zdát.

V této fázi musím podotknout, že jsem podlehl, protože pavouk očividně nenabízel tolik zábavnosti jako Eva, na nájem také nepřispíval a vůbec vykazoval příznaky ilegální imigrace, a tedy nebyl žádný důvod, proč se ho nějak radikálně nezbavit.

Protože pavouk byl nejspíš někde zašitej, uvažoval jsem dokonce i na to téma, že nějakého odlapím venku, abych se macho stylu pochlubil úlovkem a pak ho vypustím na svobodu - nicméně říkal jsem si, že ta žoužel někde být musí, a tohle by Eva nejspíš asi prokoukla. Takže jsem popřemýšlel a nakonec po velmi pečlivém zkoumání našel nějakého pavouka v plynové komoře.

Tohle si zasluhuje asi poněkud vysvětlit.

Můj byt je kompletně nekuřácký. Tedy skoro. Zřídil jsem si totiž něco, čemu říkám plynová komora. Když je teplo, buď chodím kouřit ven, nebo z okna, ale když je zima, zdemoloval jsem bývalý špajz na kuřárnu, tedy něco jako ekvivalent komnaty nejvyšší potřeby. Schovávat se na záchod mi ve vlastním bytě přijde poněkud nedůstojné a na to, abych tam zbudoval šatník, zase tolik krámů nemám. A protože prostor větrám, nicméně ho používám jen polovinu roku, logicky tam nějaký optimistický pavouk vleze.

Tedy jsem oznámil Evě, že jsem delikventa našel a odhalil, a že to teda odnese za všechny, ať za to mohl, nebo ne. Eva byla spokojená, a já si vyhledal informace o tom, jak se taková věc dá likvidovat s přijatelným množstvím ztrát, ve vlastních řadách. Tedy jsem si našel nějakou poměrně schizofrenní stránku o tom, jak vyhladit všechen hmyz na naprosto všechny způsoby. Divné na tom bylo, že autor pod čarou ještě podotkl, že v případě pavouků to nemáte dělat, protože to je jediný parazit, kterého ve svém bytě chcete. Nicméně byl jsem poučen, nakoupil jsem chemie, že by to bylo schopné tutově vyhladit celé Kosovo, a aplikoval ho v plynové komoře.

Neuvěřitelný smrad se táhnul celým bytem, dva týdny jsme musel chodit kouřit ven, protože to fakt nešlo, což je obzvláště pikantní v tom směru, když si uvědomíte, kolik peněz a námahy vynakládáte na něco, co jde bez větších potíží rozmáznout po stěně novinama.

Nicméně Eva byla spokojená, a já s pocitem diktátora konečně mohl do svojí kuřárny. Tedy jsem si zapálil a vychutnával si odpočinek. Samozřejmě se asi po dvou minutách odněkud vykolébal pavouk, který na mne mrknul s výrazem "tak dobrej matoš, co tam máš ještě ?", chvíli mne pozoroval a pak se zase odstavil ke stropu. Tedy jsem dokouřil zavřel za sebou dveře, informoval Evu, že byly učiněny patřičné kroky a dál to neřešil. Eva byla spokojená a já v zásadě také, protože když nic jiného, ten pavouk by minimálně zasluhoval medajli za odolnost.

Poslání z dnešního článku je asi jen jedno jediné.

Nehonoste se symboly, když v ně opravdu nevěříte. Může se totiž stát, že Vám přijdou zaklepat na rameno osobně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdenka_P Zdenka_P | 11. května 2016 v 12:18 | Reagovat

Díky za obohacení Rodeem. Neznala jsem.

2 Báša Báša | E-mail | 11. května 2016 v 12:38 | Reagovat

Poloha "na rodeo" je něco jinýho.
To necháte ženskou zakleknout, zasunete zezadu, pevně uchopíte rukama za boky a když se rozjede, tak poznamenáte "takhle to má ráda tvoje ségra" (nebo máti, to je jedno). Úkol je udržet se deset sekund.

Btw, bonusY patřilY, a ne patřili! Krvácejí mi oči.

3 Devika Devika | 11. května 2016 v 12:38 | Reagovat

Ah, nešlo si nevzpomenout na tohle:

"Pánové, přinutím křičet vaše dámy více než vy."

- Pavouk

:D

4 Cholerik Cholerik | 11. května 2016 v 12:51 | Reagovat

[2]:A sakra - to mi nejak ujelo. Diky, opraveno. A ohledne toho rodea jsou podle dostupnych zdroju dve verze, ale ta vase nejspis vic odpovida realite. Nicmene zazil jsem to a neni to zase tak legracni, jak se o tom povida;-)

[3]: :-D
Yop, svata pravda, tak nejak to funguje :-D

5 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 11. května 2016 v 13:09 | Reagovat

Tuhle jsem stála u ségry před barákem, mezi záhonem s hortenziemi a kůlnou, když mě zaujalo cosi za sestrou.
A tu ona začala jančit, rozhazovat rukama, křičet a vůbec vykazovat známky přítomnosti minimálně tarantule.
Toho se chytla sousedka a začala jančit a tančit taky a já tam jen stála a přemýšlela, jestli mám teda jako začít taky, protože co se týká pavouků, tak si s holkama moc nezadám, ale nakonec mi došlo, že za to mohl jen můj upřený pohled na podivnou rostlinu prorůstající kůlnou...

6 Cholerik Cholerik | 12. května 2016 v 0:16 | Reagovat

[5]:
No ...
uz jsem se potkal s hodne zviratkama, ale mam celkem zasadni poznatek. Zviratka se Vas narozdil od domacich spotrebicu nepokouseji soustabne zavrazdit. Madlenka-Pes, budiz mi svedkem.

hm.

Oprava.
Treba jdo jen po me.

7 Cholerik Cholerik | 12. května 2016 v 0:22 | Reagovat

slibuje, ze by mel jednou za cas vycistit svoji klavesnici ....

8 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 12. května 2016 v 9:46 | Reagovat

[6]: Tak spotřebič mě ještě nenapadl, ale je pravda, že v papiňáku od jisté doby (Vašeho článku) vaří jen můj drahý :-)
Zato zvířátka, ty mi dávaj zabrat. Třeba ten debilní pes od zdejších nepřizpůsobivých...
Asi věří, že je tady doma a tak nás všechny neustále vyštěkává a my mu marně vysvětlujem, že jejich zahrada je o tři ploty dál.
Jenže ten pes je jak tři čtvrtiny Madlenky a to už je o držku.
Tuhle si princeznička kreslila klackem do prachu dvorka a to byl slušnej nervák...
Velice ráda bych věřila, že ten pes chtěl ten klacek jen aportovat, ale asi ne...

9 Báša Báša | E-mail | 12. května 2016 v 15:19 | Reagovat

[8]: Kuše nebo kladkovej luk se dají koupit jako houska na krámě.

10 Cholerik Cholerik | 12. května 2016 v 15:51 | Reagovat

[8]:
A sakra, tak tohle Vam vazne nezavidim. Madlenka je jenom velika, ale povahove je to fakt mazel. Nevychovanej pes v kombinaci s neprizpusobivyma zni jako recept na problem. Ale asi v zasade neni nic, co by se nedalo vyresit vetsim klackem. Idelane v razi  .44

[9]: Teaser taky funguje docela fajn. I kdyz bratranec rikal, ze staci burt vylepsenej par paratkama - ale nevim, znam to jen z doslechu.

11 Báša Báša | E-mail | 12. května 2016 v 17:04 | Reagovat

[10]: Proč párátka? To už tam rovnou stačí napíchat Savo nebo rozpuštěnou návnadu na lišky.

12 Cholerik Cholerik | 12. května 2016 v 20:10 | Reagovat

[11]: A necejtil by to Savo ? Rikam, nevim, jen jsem to slysel - a popravde jsem rad, ze si podobnou zkusenost vytvaret nemusim.

13 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 13. května 2016 v 8:34 | Reagovat

[11]:

[12]: No, bydlíme u potoka a máme slušnou sbírku potkanů, deratizátor tady rozhodí nějaký tablety dvakrát do roka a vždycky nás varuje, ať si hlídáme pejsky...
Asi se zas ozvu, že máme přemnožíno :-)

14 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 25. května 2016 v 23:03 | Reagovat

taky se štítím pavouků a to jsem je údajně jako malá nosila po kapsách

než jdu spát provedu nutnou kontrolu peřin a polštáře, zda tam náhodou nějaký pavouk není

když objevím doma pavouka, přítel ho musí chytit a pusti ven - ne zabít.. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama