Setrvačnost blbé nálady

6. ledna 2016 v 12:00 |  Zápisník cholerika
Myšlenkové pochody některých lidí jsou mi skutečně záhadou. Nicméně o tomhle se zmíním v některém v příštích článků, protože během dneška mi v počítači přistálo několik zpráv, které mi přišli ještě podivnější, a tak nějak jsem získal pocit, že mám potřebu to nějak komentovat. Bohužel se obávám, že se to dnes bez nějakého emotivního projevu neobejde, protože jsem si během čtení zpráv uvědomil, v jak moc podivné době to žijeme.

Tak se do toho rovnou pustíme.


Po přečtení rozhovoru se švédským monarchou jsem opravdu dlouho přemýšlel. Vlastně jako první mne polil pocit hrdosti z vlastního pokrokového a ekologického myšlení, protože místo vany mám v koupelně vestavěný sprchový kout. Ono vzhledem k rozloze mojí pidikoupelny, by asi ani jiné řešení nebylo moc efektivní. Hned jsem se cítil tak nějak vizionářsky a futuristicky, protože jsem na tohle přišel už před několika lety, čímž jsem se dostal na úroveň uvažování mocenských elit křížených s Alem Gorem. Prostě - aniž bych se o to nějak zasloužil, najednou jsem byl hustej, hipster, in a enviro-mentál (tedy rozuměj debil) a myslím, že jsem alespoň ve vyjmenovaný vrstvách právě docílil jisté společenské prestiže. Z rozhovoru se dále člověk dozvěděl, o čem tak monarcha přemýšlí v době, kdy si nezávazně poprdává do vody, což je zrovna od vládnoucího státníka opravdu historicky důležitá informace. Nicméně mu gratuluji a držím mu palce, protože je jasné, že tím zachrání celé Švédsko a potažmo i celou planetu, a jen doufám, že to stihne ještě před tím, než mu tam pár vylízanejch kreténů s pokřikem Alláhu Akbar švihne dvě, nebo tři atomovky.

Jako další věc mne napadlo, jaký to bude mít zároveň dopad na kulturu - tedy například, zda Marata budou mordovat ve sprcháči, nebo zda ho před masakrem budou muset narvat do lavoru. Šmoulům už tedy také nepřijde vana vhod, ale u těch vzhledem k jejich velikosti nejspíše postačí bidet, nebo taková ta plechová věc, do které kovbojové na divokém západě plivou žvýkací tabák. Každopádně nepochybuji, že EuroEvropští ohýbači reality už něco vymyslí a najdou nějaký způsob, jak to pendrekem prosadit do všedního života. Ono vůbec ve Švédsku se řeší zásadní věci lidské existence, jako třeba barva náplastí - protože když z Vás cáká krev, je politická korektnost a správný multikulturní názor vůbec to hlavní, co by Vás mělo v tu chvíli zajímat.

Pan prezident ve své novoroční řeči ohlásil konec blbé nálady, čímž mne uvedl poněkud do rozpaků. Nějak úplně si nejsem jistý, jak se k tomu mám postavit, protože blbou náladu mám pořád a tedy nevím, zda se v tomto případě nedopatřením nedopouštím velezrady, či vlastizrady - protože i když pan prezident řekl, že je s tím šmytec, nějak to na mojí náladu nemělo zase tak zásadní vliv.

Tohle zkusím trochu osvětlit. Blbou náladu mám v poslední době kdykoliv jdu na internet - protože nelze prakticky zalézt nikam, kde by proti sobě ostře a opravdu velmi hnusně nešli zastánci, či odpůrci imigrantů, nálepky tu sviští jak v továrně na Kostíky, zatímco ti, kdo by s tím něco dělat měli, se snaží hrát tak chcíplýho brouka, že by jim jejich dynamiku záviděl i hrnec z dynastie Ming. Popravdě moc nechápu, co všichni řeší, když multikulturní soužití a bezproblémové začlenění do majoritní společnosti funguje, všechno je tak sluníčkově barevné a vůbec, každý kdo nechce ve svém bytě imigranta by měl okamžitě jít na hanbu. Jediná věc, která mi vrtá hlavou je vlastně to multikulturní obohacení. Nějak mi doposud nikdo nevysvětlil, v čem přesně a jakým způsobem mne osobně obohatí negramotný pasák koz z Ghany, když tedy pominu jeho přínos ve výzkumu šíření doposud neznámých pohlavně přenosných chorob. Naštěstí bezproblémové začleňování přistěhovalců začíná být kromě Francie, Švédska a Německa konečně i v Bruselu, kde se konečně parta muslimů rozhodla přijmout tradiční Evropské zvyky. Nicméně to vzala trochu o dva levely výš, takže zatímco průměrný evropan vánoční stromek pouze rozsvěcí, tady ho rovnou zapálili a vzali sebou taky v té sváteční náladě i nějaké to auto.

Když jsem úvodem projevil údiv nad myšlenkovými pochody některých lidí, v případě Andělíny, jsem si vytvořil jistou pracovní teorii. Dospěl jsem totiž k závěru, že její myšlenkové a postojové veletoče dávají docela dobrý smysl. Bohužel se zde zřejmě jedná o patologické a dlouhodobě závislé drogové potíže, způsobené nadužíváním vysoce nebezpečné látky, která při nesprávném dávkování působí o něco více zhoubně, než ruská droga Krokodýl. Jako obvykle si nemyslím, že je na vině látka jako taková - bohužel je zde zcela patrné, že největším viníkem je narkoman, který si s tímhle vůbec kdy začal.

Názor, nechť si udělá laskavý čtenář sám. Jen bych rád podotkl, že se v tomhle směru do žádné další polemiky pouštět nehodlám a co se van týká, mají i nadále moje vřelé sympatie. Snad to s nimi dopadne lépe, než s Evropou.

Tak příště snad o něčem veselejším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenka_P Zdenka_P | 6. ledna 2016 v 12:24 | Reagovat

Úspora vody při sprchování je jeden z velmi úporných mýtů. Takto jí lze docílit jedině tehdy, pokud se asketicky bleskově navlhčíme, vypneme vodu, pak se namydlíme a velice rychle opláchneme. Mytí vlasů už spotřebu vážně navyšuje. Mám ověřeno ve své vaně 140 cm, tudíž se nerozpakuji si v ní zaprdět i denně.

2 listopadka51 listopadka51 | Web | 6. ledna 2016 v 12:26 | Reagovat

Já se tedy otevřeně přiznám, že mě už ti imigranti sss ne, radši napíšu slušně štvou a představit si, že bych sdílela byt s imigrantem to snad ani neumím a nechci, myslím, že bych si snad hodila radši mašli.

3 Cholerik Cholerik | 6. ledna 2016 v 23:45 | Reagovat

[2]:
Vetsinou tedy nereaguji, protoze jsem presvedcny, ze pokud autor chce neco sdelit, mel by tak ucinit prostrednictvim clanku - nicmene v tomto bode se to pokusim rozporovat. Za daleko konstruktivnejsi bych povazoval hozeni masle okupantum/okupantovi, protoze sebedestrukce nikdy nic neresi. Jakkoliv se okupace muze lakovat na hnedo, rudo, nebo v barvach chalifatu, podstata mi prijde vzdycky stejna - meni se jen zaminky, proc bychom si to meli nechat libit.

4 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 7. ledna 2016 v 10:40 | Reagovat

Kruci, co nám opravili vodu (že já blbá o tom ještě nenapsala?), tak naše spotřeba výrazně stoupla :-)
Dřív jsme měli změřený průtok litr za dvě a půl minuty a teď, když pustím sprchu naplno, tak mi utrhne ruku :-)
Kdepak vany, pákový baterie by měli zakázat :-)
A vůbec nechápu, jak při své "blbé náladě" dokážete napsat tak úžasně úsměvný článek :-)

[3]: A reagovat byste měl :-) Myslím, že nejsem sama, kdo by reakci na komentář jenom uvítal :-) Jo, to podstatné je v článku, ale ten pokec, teplé lidské slovo... :-)

5 Cholerik Cholerik | 7. ledna 2016 v 12:27 | Reagovat

:-D
Nebojte - zakaz van je zretelne na dobre ceste;-)

a tedy dobra - beru to v potaz a pokusim se s tim do budoucna neco udelat;-)

6 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 8. ledna 2016 v 16:01 | Reagovat

[5]: Tak to mám radost :-) Vážně :-)

7 valin valin | E-mail | Web | 26. ledna 2016 v 6:46 | Reagovat

S vodou je to moc legrační, když se vodou bude šetřit, vodárna ji zdraží, protože chce být porád na svém...tak, že klidně vanu i sprchový kout... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama