Okolnosti demoverze sněhu

13. ledna 2016 v 12:00 |  Zápisník cholerika
Minulý týden proběhla v Praze demoverze sněhu, a v důsledku právě probíhajících událostí mne v těchto souvislostech napadlo několik věcí.

Tak předně se jednoznačně prokázalo, že Čechy jsou naprosto mimo EuroUnijní standardy, neboť zde v jednom okamžiku probíhal rasismus naprosto otevřeně a plošně, aniž by tomu kdokoliv a jakýmkoliv způsobem hodlal učinit přítrž. Jako by nebyl sám o sobě fakt, že sníh je jenom bílej, dostatečně multikulturně diskriminační, dále se zřetelně počasí ukázalo i jako genderově necitlivé, protože sníh byl pouze mužského rodu a tím pádem by bylo nezbytné pro něj zavést nějaké přijatelné kvóty. Tak nějak jsem napůl očekával, že podobně jako v Německu, bude sníh vyzván politiky, aby alespoň při dopadu zpíval muslimské a cikánské písně dohromady, a tím se zmírnilo napětí v české společnosti a zároveň se zamezilo šíření extrémistických a xenofóbních nálad mezi obyvatelstvem, protože (i když je to neuvěřitelně hnusné a sobecké) - jsou mezi Námi i takoví (pšššt ....) kterým se bílý sníh líbí. Každopádně, ještě před tím, než se stačila svolat SnowParade všech odpůrců všeho xenofobního a nepokrokového, která by byla po vzoru St. Louis zakončena rabováním obchodů s chlastem a tabákem, sníh se rozhodl, že u všeho být nemusí a roztál. Poněkud tím roztrpčil celou řadu neZiskových organizací, které byly na nejlepší cestě ohledně vyjednávání dotací z EU, protože lidskoprávní rozměr barvy sněhu je prostě skandální, a pro příště by bylo jedině rozumné ho prostě zatrhnout, a oblast, ve které padá by dostala automaticky flastr jako vrata, protože za počasí zodpovídá místní zastupitelstvo a na zákaz sněhu bílé barvy se již v Bruselu chystá příslušná směrnice.

No, nic.

Měl jsem službu na pobočce a protože byl celkem klid, seděl jsem na internetu, a prohlížel si aktuální zprávy. Nejprve mne poněkud znejistil název jednoho článku:

"Onanujícího muže, který před muži zákona prchl, strážníci dohonili a předvedli na služebnu."

Dlužno říct, že bych policejní práci asi dělat nemohl, na něco podobného bych asi neměl povahu, zejména co se tohoto kontextu týká a navíc si myslím, že pokud jsou podobné věci nezbytné, mají se odbývat doma a netahat se na policejní služebnu. Každopádně i komentáře nějakých diskutujících pod články s událostmi Kolínského silvestra byly docela hustý - jen jedna reakce za všechny:

"Víte, já bych nerad házel všechny imigranty do jednoho pytle.
Jsem toho názoru, že si každý z nich zaslouží vlastní plastový pytel se zipem..."

Tohle ponechám raději bez komentáře, myslím, že každý si na tohle udělá svůj názor sám.

Poslední článek, který mi padl do oka měl nadpis: Český bezdomovec v Bolzanu zemřel násilnou smrtí. Někdo ho ubil.
K tomu byl ještě popisek "K vraždě muže, jenž mezi místními proslul jako pouliční hráč šachů, došlo před kulturním střediskem Walterhaus v centru města."

Nicméně opět mne zaujal komentář v diskuzi, který zněl: "Je to smutné, ale neměl furt vyhrávat."

Ono vůbec sledovat občas internetové diskuze je celkem poučné. Po nějaké chvíli pozorování jsem dospěl k názoru, že diskusní vzorec funguje asi nějak takto:

1/Někdo napíše článek, například o chovu mořských koníků v květináči.
2/Deset lidí ho pochválí, patnáct mu vynadá a dalších čtyřicet se pustí vulgárně do všech diskutujících.
3/Do debaty se zapojují zastánci Ruska, proti nim nastupují zastánci USA, kteří se začnou navzájem slovně napadat a obviňovat se z různých typů poškození mozku.
4/Do diskuze se zapojují trollové, kteří se snaží tu přitápět pod kotel, tam nasrat každého, kdo se nechá, nicméně je po chvíli prokouknou a začnou je ignorovat, což je to nejhorší, co lze trollovi provést.
5/Debata má již více jak 600 komentářů, nikdo už neví o čem vlastně je aktuálně řeč, natož o čem článek vlastně byl, takže se diskutující omezí na občasné výkřiky do tmy bez návaznosti ke kontextu - a v tuto chvíli už debata začne být pro čtenáře nezajímavou. Klikne tedy na jiný článek, a posléze pak na debatu pod ním, kde se situace opakuje, podle naprosto stejného vzorce.

Naštěstí přišla do recepce nějaká potenciální klientka a zatoužila po nějakém technikovi. Byl jsem tedy přivolán, vzal jí do zasedačky, nabídnul kafe a vyčkával věcí příštích. Už když si sedala, jsem nějak vycítil, že budou nejspíš nějaké komplikace. Víte pro techniky, jako jsem třeba já jsou naprostou noční můrou dva typy klienta. Klient, který naprosto netuší, co vlastně chce a klient, který to zase ví naprosto do detailu přesně. Paní se mi představila jako předsedkyně nějakého spolku chovatelů psů, o kterých jsem v životě neslyšel a rozpovídala se o tom, co by potřebovala. Asi po dvaceti minutách, jsme tedy nalezli řešení, které se jejím potřebám asi blížilo nejvíce, nicméně bylo na ní vidět, že stále ještě váhá. Tedy jsme se dotázal, zda by potřebovala ještě něco, načež mi paní položila otázku, zda by v našem software šlo vést současně pravé i falešné účetnictví.

Popravdě mne tím trochu zaskočila, protože podobný požadavek na účetní systém jsem zaznamenal úplně poprvé, nicméně jsem statečně odvětil, že si může vést počet účetních jednotek, jak pravých, tak falešných kolik jen uzná za potřebné. Náš systém že jí zcela jistě kádrovat nebude a pokud tedy nezapomene, které účetnictví je pravé a které blbost, může si účtovat psího žrádla, pískacích balónků, nebo co já vím, co v takových spolcích zahrnují do majetku, co jen uzná za vhodné.

Paní tedy poděkovala, zaplatila konzultaci, koupila si software a šla pryč a já jsem přemítal o tom, co se vlastně změnilo ve společnosti tak zásadně, že na jedné straně jdou kupovat lidé účetnictví s tím, že primárně chtějí úřad obelhat, a na straně druhé se mnou, že nejen, že jim nadhodím způsob, jak by to udělat šlo, ale nemám z toho ani trochu špatný pocit.

Na závěr bych dnes tedy namísto poslání použil jeden citát.

Něco visí ve vzduchu.
Ferdinand von Zeppelin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 14. ledna 2016 v 14:43 | Reagovat

Kruci, takhle to nejde... Jsem u první věty, dusím se kakaovým věnečkem a na monitoru mám naprskané droby a kafe... Jdu to utřít a pak teprve budu číst dál :-)

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 14. ledna 2016 v 14:55 | Reagovat

To není fér... U nás tedy není rasistický sníh. On sice padá bílý, ve formě sněhových vloček, ale jakmile lehne, změní pohlaví z vločky na ležící sníh (typickej mužskej, přijde a lehne) a změní barvu, neboť v našem okolí je velmi mnoho potulných psů a tudíž je tu poměrně dost psích výkalů a ony ten sníh barví na hnědo.
Fakt se občas bojím, že od zdejších hnědých dětí dostanu taky hnědou sněhovou koulí do zátylku...  

A k těm komentářům...
Já článek na zpravodajských serverech obvykle jen přeletím, abych věděla tak zhruba o co jde a pak otvírám komentáře, abych se dozvěděla všechny pikantní podrobnosti, včetně toho, kdo je největší kretén v diskuzi a která kráva se narodila přirozením napřed...
Ale někdy jo, někdy čtu články pozorně :-)

3 Cholerik Cholerik | 14. ledna 2016 v 23:25 | Reagovat

No - popravde on ten snih ani od silnicaru ohledne toho multikulturniko obohaceni ani nedostal sanci. Pomerne spravne pochopil, co co ho asi ceka a zmizel jeste driv, nez ho nekdo stihl obohatit. Vasi All-Nature-Bio-Situaci Vam z duse nezavidim. Nicmene v teto veci se pomerne osvedcila brokovnice nabita soli a v tomto smeru uz planuji psat dalsi prispevek. Nicmene, dekuji za komentar.-)

4 valin valin | E-mail | Web | 26. ledna 2016 v 6:40 | Reagovat

Já diskuze pod články typu "možná" "je pravděpodobné" a "zřejmě", úplně miluju. Často nevím, co je lepší, jestli pikantní článek a nebo příspěvky pod ním. Tak nějak mi to dává pocit, že máme, co si zasloužíme... :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama