Paradigma Garfieldovského pondělka

21. října 2015 v 12:00 |  Zápisník cholerika
Asi bych se shodl s většinou z Vás, že pondělí bývá ten nejhorší den z celého týdne. Pokud se něco děje v pondělí, zpravidla to nebývá nikdy nic dobrého, své o tom ví i kocour Garfield, a určitě není náhodou, že během pondělka se většinou lidé rozhodnou radikálně dát svému životu nový směr.

Tohle pondělí nebylo vyjímkou a jako obvykle to začalo už od božího rána, které mi spolehlivě stihlo otrávit celý den. Tedy ne, že by se dělo něco až tak neobvyklého. Na pondělí jsem si naplánoval nějaké papírováni, protože to mne na mojí práci baví ze všeho nejméně a to do takové míry, že mne to nebaví vůbec. Takže jsem s povzdechem začal tahat šanony, vyplňovat různé formuláře a statistiky, když mi do toho přišel email od Evy. Docela mne to překvapilo, protože jsem celou věc považoval za uzavřenou, a tedy jsem tak nějak předpokládal, že půjde něco technického - jako například, kdy se staví pro zbytek svých věcí. Nicméně mne Eva v emailu informovala, že už je sice v Čechách, nicméně na mne nebude mít čas až do konce listopadu - a to bylo vše. Celkem užitečně mi to otrávilo zbytek dne, protože ať jsem si představoval cokoliv, tohle jsem moc nepochopil a popravdě nad obsahem sdělení vlastně dumám doteď.

Dlužno ocenit Evinu důslednost, protože si skutečně od srpna čas neudělala, takže rozhodně neplácá do větru a tedy jejím prohlášením se dá přisoudit jistá váha. Každopádně jsem pocítil potřebu přijít na trochu jiné myšlenky, než jsou záhadné vzkazy a statistická agenda, a řekl jsem si, že se podívám na nějaké zprávy.

Víte, já zprávy moc nesleduji. Většinou se stejně nedočtu nic, co by mne nějak potěšilo a na to, abych se cítil otráveně, mi bohatě postačuje reklama v televizi. V tomhle případě jsem ovšem nestačil zírat, protože mi přišlo, že nejspíš bydlím v jiném vesmíru, než všichni ostatní.

Takže co jsem se během dopoledne všechno dozvěděl.

Tak předně Andělína má zaděláno na průser poněkud většího kalibru, a trochu už to nestíhá cenzurovat. Osobně si nemyslím, že tohle všechno pořádá z dobroty duše, či naivity, protože tak pitomej, nemůže být prostě nikdo. Pokud byl záměr celou zemi sjednotit, tak klobouk dolů, protože to rozhodně vzala za správný konec. Četl jsem hodně úvah na téma nalákání elit z třetího světa do Evropy - což se tedy rozhodně povedlo - nicméně s tím importem inteligence to nebude zase až tak slavné, protože mám dojem, že to v drtivé většině jsou chytřejší i kvasinky.

Nechci celou věc nijak bagatelizovat, ale mám silný dojem, že v tomto případě jde o prostý zákon akce a reakce a zejména reakce na sebe patrně nenechá dlouho čekat. Jedinou otázkou v tomto případě zůstává, zda ne jestli - ale kdy se bude ozývat palba z obou stran hranice, protože silně pochybuji, že k podobným "přehmatům" nebude docházet i v budoucnu. Poslední kapkou do emigrantského kýblu splašek byl tento článek, po kterém se mi udělalo natolik nevolno, že mi vydrželo papírování, jako ta lepší alternativa, další hodinu a půl.

Když jsem se poněkud zotavil a našel odvahu na další zprávy, přihrál mi kolega následující článek. Myslím, že paní z Anglie určitě nebude nominována na matku roku a bohužel je živým důkazem toho, že důsledná ideologie vám dokáže vypatlat mozek důkladněji, než vykouření půl kila hašiše.

Poněkud otřesen jsem se vrhnul na domácí zprávy a moje důvěra ve státní aparát obdržela další torpédo, do mého již tak málo valného mínění ohledně justice a zákonodárců. Nejprve jsem se dozvěděl, že se Ministerstvo financí rozhodlo potrestat i vozíčkáře, protože mají podle všeho peněz na rozhazování a kdyby tak neučinilo, chudáci z neZiskovek by mohli psychicky strádat. Následně jsem se dozvěděl, že když někomu něco rozmlátíte na kaši, je to v podstatě v poho a nejenom, že se Vám nic nestane, ale v případě, že jste cikán, nebo afričan, patrně za to v budoucnosti ještě obdržíte i Řád Bílého lva. Ale co mne naprosto dorazilo, byl závěr policejních profesionálů ohledně tohoto případu. Nevím, byl bych docela rád, aby si napříště dělali prdel z plastelíny a ne ze mě, protože tohle už mi přišlo hodně přes čáru. Sice jsem o podobně rafinovaných sebevraždách už slyšel, ale vždy se jednalo o velmi rafinované sebevraždy z řad romské komunity a většinou se také nalezl očitý svědek, kterému se cikán na jeho nůž, naprosto bez příčiny, několikrát a opakovaně vrhnul sám.

Pondělky prostě nestojí za nic a myslím, že zprávy, které mne ten den potkaly tomuto duchu plně odpovídají. Jediné, co jsem shledal ten den alespoň trochu zajímavým byl tento článek, ale to nechám na laskavém čtenáři, aby si utvořil svůj úsudek sám.

Tak příště snad o něčem veselejším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 21. října 2015 v 16:22 | Reagovat

Tolik odkazů v jednom článku jsem snad ještě neviděla :-)
A taky přemýšlím, kde mi unikla informace o Evině odchodu...
Takže se na to brzy asi vrhnu a vezmu jeden článek po druhém...

2 Cholerik Cholerik | 21. října 2015 v 16:50 | Reagovat

[1]::-D To spis jen za predpokladu, ze Vas to bude bavit:-))
Jinak informace, kterou hledate je nejspise zde:

http://zapisnikcholerika.blog.cz/1508/realita-slunickoveho-statu

3 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 21. října 2015 v 20:43 | Reagovat

[2]: Tenhle blog mě vážně baví :-)
Tenhle mě zaujal hned na začátku a stále zůstává na prvním místě mých oblíbených :-)
Na ten článek si samozřejmě pamatuji jen mi Evin ochod připadl spíš jako úvod do článku, než jako realita.
Děkuji za osvětlení:-)

4 Báša Báša | E-mail | 22. října 2015 v 0:25 | Reagovat

Já věděl, že se Vám Eva někde zjeví jak duch Hamletova otce na cimbuří. Kdysi dávno (desítky let) jsem takhle žil s jednou paničkou a taky se vrátila, když vodešla. Z bytu. Pro cigára do hospody. V 10 večer.
Ve dvě jsem šel spát, páč jsem blbě vyhodnotil situaci a neuvědomil si, že mám nějaký ty barevný pásky a tak a čerstvě vzbuzenej nejsem vrlej. Vrátila se ve 3:15 v noci s jinym chlapem. Kdyby mě nebudili, že prej "koukej, jak se máme rádi!" tak to ještě mohlo dopadnout dobře. Takhle byl pak ve Večerce článek, že "Násilník nad ránem zaútočil na návštěvu". A přitom to nebyla pravda! Jen jsem ho nesl ven a po cestě jsem s ním "otevřel" čtvery dveře, z toho jedny prosklené a jedny bytové. Ty bytové na druhou stranu, než se otevíraly normálně. Hned mi bylo divný, že to jde trochu špatně a musim s ním o ně zaťukat víckrát. Teď mi napadá, že možná z toho měl ty zlomeniny.
Takže vidíte, že Vás nejspíš ještě čekají čisté radosti života a netřeba zoufat. ;-)

5 Cholerik Cholerik | 22. října 2015 v 12:27 | Reagovat

[4]: No vidite - novinari proste v honbe za senzaci prekrouti co jenom jde. Ale tohle snad nebude ten pripad - usuzuji z toho duvodu, ze mi zustali klice na stole.

6 Báša Báša | E-mail | 23. října 2015 v 1:56 | Reagovat

Poslyšte, Choleriku, teď beze srandy (to bejvá často mnohem větší prča). Vy přece víte co se stalo a proč, ne?
Takže Vám musí bejt jasný, že když se tehdy Eva přihrnula s tim, jak málo volného času bude mít (víte jak to říkal ten náctiletej: "já mám volného času strašně málo, protože všechen volný čas věnuji dívkám. Kdybych měl volného víc, věnoval bych ho zase dívkám. Ale já mám volného času málo."), bylo to po nějakym tom tejdnu zkusmýho píchání s někým něžným, kdo chápe její složitou duši. To Vám ale, až přijede, neřekne. Řekne, že chtěla přemejšlet a vyčistit si hlavu a dát hlavně Vám taky tu možnost. Že tak nějak cítila, že to není ono a chtěla bla bla bla bla... a že si musíte promluvit. No, a promluva dopadne podle toho (bude-li to záviset na ní), zda už tuší, že dotyčný chápe (a šuká) nejenom jí, ale další tři děvčata a nebo, že má prachy a umí udělat na ocasu stojku. Prachy stačej.
Být na vašem místě, šly by věci do úschovny a lísteček do pošty s tím, že nechcete, aby Vám tam lezli cizí lidi, že tam s Vámi někdo bydlí.
Mmch, já si z těch stovek ženskej (mluvim jen o neplacenejch) pamatuju tak 20, ale jednu jen proto, že to byla jediná ženská v životě, která byla schopná říct: "...hele, jsi fajn, ale nikam to nevede, já vim o někom zajímavym a chci se s Tebou rozejít, dřív, než to zkusim, abych neničila něco, co ještě nevzniklo". Nesmírně si jí za to vážím dodnes. Tu Vaší poslat doprdele s rozběhem. To, co předvedla, je způsob, jak něco zkusit a kdyby to bylo k prdu, tak aby vo nic nepřišla.

7 Cholerik Cholerik | 26. října 2015 v 20:27 | Reagovat

[6]: A vite, ze je to docela popularni teorie :-D Jak rikam, osobne celou vec  vnimam jako uzavrenou a tim padem se mi o tom ani nijak zvlast premyslet nechce.
Myslim, ze to cele ma nejakou souvislost s tim, ze bud vztah nebrala az tak vazne, nebo naopak, ze ho velmi vazne brat zacala - nicmene zadna hadka neprobehla a pokud ano, nejak jsem to nepostrehl. Uvidime, co a jestli z ni vypadne v listopadu:-)

8 valin valin | Web | 3. listopadu 2015 v 9:14 | Reagovat

Doporučuju nečíst zprávy v pondělí a v úterý začít od počasí... :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama